ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով` ապրիլի 4-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանում կլինի Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Հերման դե Կրոոն:
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, խորհրդարանի քաղաքական ուժերի ու պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի հետ:
Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Հերման դե Կրոոն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա նաեւ Հայաստանի հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների,  Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի եւ Ֆրանսիական համալսարանի ուսանողների, Հայաստանում ադամանդագործության ոլորտի ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության անդամները Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ կդնեն ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

At the invitation of Artur Baghdasaryan, RA NA President, on April 4 Herman De Croo, President of the Chamber of Representatives of the Kingdom of Belgium, will be in Armenia on a two-day visit.
During the visit meetings with Artur Baghdasaryan, RA NA President, representatives of parliamentary political forces and friendship group, Andranik Margaryan, Prime Minister and Karekin II, Catholicos of all Armenians are envisaged.
Within the framework of the visit Herman De Croo, President of the Chamber of Representatives of the  Belgian Parliament, will also have meetings with the representatives of NGOs of Armenia, students of the European Regional Academy and French University and the heads of the sphere of  diamond cutting in Armenia.
The members of the delegation will lay a wreath at the Tsitsernakaberd Memorial complex on the memory of the victims of the Armenian Genocide.