ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով` ապրիլի 4-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստանում կլինի Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Հերման դե Կրոոն:
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, խորհրդարանի քաղաքական ուժերի ու պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի հետ:
Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Հերման դե Կրոոն այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա նաեւ Հայաստանի հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների,  Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի եւ Ֆրանսիական համալսարանի ուսանողների, Հայաստանում ադամանդագործության ոլորտի ղեկավարների հետ:
Պատվիրակության անդամները Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակ կդնեն ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

По приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна 4 апреля с двухдневным официальным визитом в Армении будет находиться Председатель Палаты представителей Королевства Бельгии Герман де Кроо.
В ходе визита намечены встречи с Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, с представителями политических сил и членами депутатской группы дружбы парламента, с Премьер-министром РА Андраником Маргаряном, с Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
В рамках визита Председатель Палаты представителей Королевства Бельгии Герман де Кроо также будет иметь встречи с представителями общественных организаций Армении, со студентами Европейской региональной академии и Французского университета, с руководителями сферы алмазной промышленности Армении.